Aktuality 15. 04. 2024

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ ke kandidatuře do voleb do Evropského parlamentu za italské liberály

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ ke kandidatuře do voleb do Evropského parlamentu za italské liberály

Po několika jednáních, která jsme vedli během posledních týdnů, společně oznamujeme, že česká europoslankyně Martina Dlabajová se rozhodla, že nepřijme nabídku italské strany LibDem Europei a nebude kandidovat v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu z pozice lídra v italském severovýchodním okrsku. Dosavadní dlouhodobá spolupráce, které si obě strany váží, bude i nadále pokračovat.

„Po dlouhém zvažování jsem dospěla k rozhodnutí, že nabídku italské liberální strany LibDem Europei vést kandidátku v severovýchodním okrsku do voleb do Evropského parlamentu nepřijmu. Nabídky si velmi vážím a považuji ji za uznání mé dosavadní práce. Jsem hrdou a hluboce přesvědčenou Evropankou, a přestože Itálie bude vždy mým druhým domovem, kam se budu vracet, chtěla bych své proevropské nadšení věnovat především práci v České republice, mé rodné zemi. Děkuji za veškerou podporu, které se mi v souvislosti s nabídkou kandidatury dostalo od lidí jak v ČR, tak v Itálii,“ prohlásila europoslankyně Martina Dlabajová. „LibDem je klíčový politický subjekt s potenciálem posílit Itálii a prohloubit její úlohu v evropské integraci. Stojí na základních principech svobody, demokracie a podpory evropské spolupráce — hodnotách, které jsou v současné Evropě potřebnější než kdykoliv předtím,“ dodala.

„Martina Dlabajová by byla skvělá lídryně naší kandidátky v okrsku severovýchod. V oblasti žila a podnikala a ví, co Italové potřebují. Její dosavadní desetileté působení v Evropském parlamentu by bylo velkým přínosem. Respektujeme její rozhodnutí a těšíme se na další spolupráci,“ uvedl předseda strany LibDem Europei Andrea Marcucci.

„K pokračování spolupráce bude příležitost hned zítra v Římě, kde se Martina Dlabajová spolu s námi osobně zúčastní ceremoniálu udělení první mezinárodní ceny velkého italského liberála Giovanniho Malagodiho. Toto prestižní ocenění bude předáno Ilhanu Kyuchyukovi, spolupředsedovi Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE Party), domovské evropské strany europoslankyně Dlabajové,“ dodal zakladatel stany LibDem Europei Giuseppe Benedetto.

Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu

Andrea Marcucci, předseda LibDem Europei

Giuseppe Benedetto, zakladatel LibDem Europei

Alessandro De Nicola, zakladatel LibDem Europei

Další příspěvky

Kontakt