Aktuality 24. 03. 2024

Fashion Event Dotek oslavil talent a ženskou sílu

Fashion Event Dotek oslavil talent a ženskou sílu

V letošním ročníku Fashion Eventu Dotek se na jeho mole představilo 10 jedinečných kolekcí od začínajících designérek z Česka, Slovenska a Itálie, které přilákaly více než 600 návštěvníků. Díky charitativní aukci designérských kousků se podařilo vybrat částku 52 144 Kč, která poputuje na boj proti rakovině prsu. Akci již tradičně podpořila česká europoslankyně Martina Dlabajová.

Již 12. ročník Fashion Eventu Dotek, který organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, se konal v sobotu 23. března 2024 v unikátním areálu Svit. Návštěvníci mohli v průběhu celého dne navštívit odborné workshopy a přednášky a večer se zúčastnit módní přehlídky a benefiční akce designérských předmětů.

K vidění bylo celkem 10 unikátních kolekcí od začínajících designérek z Česka, Slovenska nebo Itálie. Jejich společným tématem byla Metamorfóza. Designérky ve své práci reflektovaly trauma z výuky branné výchovy, odpor vůči uniformitě nebo historicky první feministické momenty společně s hnutím na Divokém západě.

Již podruhé společenskou akci podpořila také europoslankyně Martina Dlabajová. „Vážím si talentu, nadšenosti a energie mladých lidí, kteří jsou odhodlaní něco dokázat a jdou si za svým přesvědčením. Studenti z projektu jsou toho zářným příkladem,“ uvedla a dodala: „Minulý ročník byl famózní a já jsem hrdá na to, že jsem se mohla stát součástí i toho letošního. Studenti překvapují svou profesionalitou a připravují neuvěřitelný zážitek, ve kterém se pojí móda, krása a solidarita. Projektu Fashion Event Dotek velmi fandím a už dnes vím, že i další ročníky budou úspěšné a získají si pozornost. Upřímně doufám, že jich bude co nejvíc!“

Na přehlídku navázala charitativní aukce, v níž se dražily vybrané kousky z předvedených kolekcí, autorské grafiky a originální módní doplňky. Celkem se podařilo vydražit sumu 52 144 Kč, která se již šestým rokem připíše na konto Aliance žen s rakovinou prsu.

Projekt Dotek pomohl již několika neziskovým organizacím podporující ženy s rakovinou prsu. V současnosti spolupracuje s organizací Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Výtěžek z aukce, která je součástí hlavního programu, putuje každoročně na podporu chodu dané organizace. Celková vybraná částka aktuálně činí 333 709 Kč.

Bližší informace k vybraným designérkám a celému programu najdete zde.


Další příspěvky

Kontakt