Aktuality 14. 09. 2020

Síla české kreativity aneb jak pomoct kreativcům

Síla české kreativity aneb jak pomoct kreativcům

Pandemie COVID-19, která na čas zcela zastavila českou i evropskou ekonomiku, se nevyhnula ani kulturním a kreativním průmyslům, kam se řadí profese opírající se o lidský talent.

Kreativci, tedy např. hudebníci, designéři, architekti nebo umělečtí řemeslníci, potřebují nyní povzbudit a ujistit, že se na ně nezapomnělo. Vítanou pomoc by měl přinést evropský plán obnovy, který vzniká v Bruselu a který Česku slibuje až 180 miliard korun na znovu nastartování jeho ekonomiky. Část prostředků by měla putovat právě do tvůrčích sektorů.

Kromě toho tu pořád zůstávají dlouhodobé výzvy, k nimž v první řadě patří nedostatečná infrastruktura, podpora kreativity ve školách nebo nedokonalý systém zadávání veřejných zakázek.

I z tohoto důvodu jsem na začátku září ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost uspořádala velkou konferenci Síla české kreativity, kde se tato témata probírala.

Budeme v tom pokračovat a já už nyní plánuji další akce na podporu kreativních a kulturních průmyslů, které přispějí k hledání nejlepších odpovědí na výše zmíněné výzvy. Budu Vás o nich včas informovat! Sledujte proto také mé sociální sítě.

Vaše Martina Dlabajová

Záznam celé debaty Síla české kreativity ke shlédnutí ZDE.


Další příspěvky

Kontakt