Aktuality 12. 05. 2024

Martina Dlabajová udělila speciální cenu na Zlin Design Week

Martina Dlabajová udělila speciální cenu na Zlin Design Week

Mezinárodní soutěž Best in Design je součástí festivalu Zlin Design Week, která probíhala 8. – 14. května 2024 ve Zlíně. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v sobotu 11. května v prostorách Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Speciální cenu europoslankyně Martiny Dlabajové si odnesl mladý designér Marek Kuźmiński za svůj projekt „Ruce vzhůru – protéza se superschopnostmi“, který je navržen speciálně pro děti s vrozeným handicapem nebo bez horních končetin.

Do soutěže Best in Design se v letošního ročníku přihlásilo celkem 608 mladých talentů z celého světa. Porota vybírala vítěze ve čtyřech kategoriích a udělovala tři speciální ocenění. Absolutním vítězem se stal Marek Kuźmiński, který ovládl kategorie Product & Industrial a Media Award a získal také Zvláštní cenu europoslankyně Martiny Dlabajové.

Martina Dlabajová dlouhodobě podporuje mladé nadějné talenty nejen v oblasti designu. Je také např. patronkou vlastního projektu PročByNe?, který nabízí exkluzivní a jedinečné stáže mladým lidem, aby v nich povzbudil motivaci jít si za svým profesním snem.

Úspěšný a uznávaný týdenní design festival Zlin Design Week, který funguje již od roku 2015 pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, česká europoslankyně a rodačka ze Zlína osobně zaštiťuje již několikátým rokem. „Pevně věřím, že podpora kreativity, designu a mladých talentovaných lidí má smysl a je investicí do naší budoucnosti,“ říká k tomu Martina Dlabajová.

Vítěz Speciální ceny Martiny Dlabajové, která byla na festivalu Zlin Design Week vyhlášena historicky poprvé, získá mentoringový kurz vedený samotnou poslankyní Evropského parlamentu.

„Sama jsem 20 let podnikala a musela si vyšlapat svoji cestičku, která nebyla přímá ani jednoduchá. Proto vím, jak důležité je nadějným talentům pomáhat rozvíjet jejich schopnosti, předávat jim know-how a správně je nasměrovat v jejich projektech,“ vysvětluje, proč se rozhodla speciální ocenění udělit.

O dalších vítězích soutěže Best in Design 2024 si můžete přečíst tady.

Foto: @martin.grain, @vitrmivlajedovlasu, @johnyvitha5


Další příspěvky

Kontakt