Aktuality 06. 06. 2024

Martina Dlabajová se setkala s papežem Františkem

Martina Dlabajová se setkala s papežem Františkem

Svatý Otec přijal českou europoslankyni Martinu Dlabajovou při generální audienci na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu minulou středu 29. června. Zúčastnila se jí společně s delegací Zlínského kraje a v doprovodu velvyslance ČR při Svatém stolci Václava Kolaji.

Osobní setkání europoslankyně a celé delegace s papežem Františkem proběhlo na Svatopetrském náměstí poté, co Svatý Otec pronesl svou tradiční katechezi. Během přijetí měla Martina Dlabajová možnost s papežem hovořit o úspěšném rozvoji Cyrilometodějské stezky, která je první a zatím jedinou stezkou vycházející z České republiky. Myšlenka pečovat o odkaz obou slovanských věrozvěstů a spolupatronů Evropy a dále jej rozvíjet vznikla v roce 2011 ve Zlíně.

Delegace Zlínského kraje vedená hejtmanem Radimem Holišem a jeho náměstkem pro strategický rozvoj, územní plánování, cestovní ruch a dotace a současně předsedou sdružení Evropská kulturní stezka svatého Cyrila a Metoděje Lubomírem Traubem předala papeži dar – speciálně vyrobené sklenice ze sklárny Květná 1794, která sídlí ve Zlínském kraji.

Photo credit: © Vatican Media


Další příspěvky

Kontakt