Aktuality 13. 09. 2022

Martina Dlabajová: Mluvit otevřeně o migréně není ukázkou slabosti

Martina Dlabajová: Mluvit otevřeně o migréně není ukázkou slabosti

Martina Dlabajová vystoupila na semináři Zlepšení dostupnosti léčby migrény v ČR, který 13. září uspořádala pacientská organizace Migréna Help spolu s European Migraine & Headache Alliance (EMHA) a dalšími partnery.

Ve svém příspěvku M. Dlabajová hovořila nejen o své vlastní zkušenosti s tímto onemocněním, ale také například o stigmatizaci migrény.

V průběhu semináře byli účastníci seznámeni s problematikou migrény, která patří mezi nejčastější neurologická onemocnění: na celém světě se s migrénou potýká miliarda lidí. Panelisté hovořili jednak obecně o migréně a její léčbě v ČR, dále také o problému omezených rozpočtů center bolesti hlavy, o vysokých celospolečenských nákladech migrény či o omezeném přístupu k inovativní léčbě.

V závěru semináře přednášející nezapomněli zmínit doporučení ke zlepšení dostupnosti léčby migrény v ČR a následně proběhla otevřená diskuze mezi panelisty a hosty.

Více informací o této události si můžete přečíst v článku na webu organizace Migréna Help, nebo rovnou nahlédněte do přehledného reportu z události.

Záznam celého semináře je k dispozici na YouTube.


Další příspěvky

Kontakt