Aktuality 15. 10. 2020

Martina Dlabajová je mezi 3 nejvlivnějšími Čechy v Evropském parlamentu

Martina Dlabajová je mezi 3 nejvlivnějšími Čechy v Evropském parlamentu

Europoslankyně Martina Dlabajová patří mezi trojici českých poslanců Evropského parlamentu, kteří se v této instituci těší největšímu vlivu. Uvádí to nejnovější zpráva VoteWatch Europe, která zároveň Martinu Dlabajovou řadí mezi 100 nejvlivnějších europoslanců v celém 705členném Parlamentu.

„Mám nesmírnou radost. Je to obrovský osobní úspěch, kterého si velmi vážím a beru jej jako ocenění mé dosavadní práce,“ reagovala na zprávu europoslankyně M. Dlabajová (zvolená za ANO). „Nejde ale pouze o mě. Do TOP 100 se dostali ještě další dva Češi, kterým tímto gratuluji. Jsem pyšná a považuji to za úspěch pro celou Českou republiku,“ dodala poslankyně.

Společně s ní se mezi 100 nejvlivnějších europoslanců a europoslankyň zařadila místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (zvolená za ANO) a rovněž místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti).

Autoři studie při sestavování žebříčku brali v úvahu široké spektrum aspektů, podle kterých lze posuzovat míru vlivu každého jednotlivého europoslance. Kromě počtu zpráv, u kterých poslanci vystupovali jako zpravodajové, k nim přičetli také jejich postoje v tématech nebo pozice při hlasování.

Celou zprávu si můžete prostudovat zde.


Kontakt