Aktuality 22. 05. 2024

Martina Dlabajová je druhým nejvlivnějším europoslancem v ČR

Martina Dlabajová je druhým nejvlivnějším europoslancem v ČR

Výzkumný institut Europeum sestavil pořadí nejvlivnějších českých europoslanců. Martina Dlabajová se v žebříčku umístila na druhém místě, čímž se opakovaně zařadila mezi poslance a poslankyně Evropského parlamentu z ČR s největším vlivem v Bruselu a ve Štrasburku, případně mezi ty, kteří dokážou ovlivnit veřejné mínění v Česku.

Jak informovaly Hospodářské noviny, institut Europeum vytvořil žebříček vlivu všech českých europoslanců a europoslankyň na základě několika kategorií. Za tímto účelem oslovil české diplomaty, vysoce postavené úředníky v ČR a v Bruselu, podnikatele a také novináře.

Na první třech místech z hlediska celkového vlivu spolu s Martinou Dlabajovou skončila také Dita Charanzová a Luděk Niedermayer.

Martina Dlabajová se v podobných žebříčcích na vysokých příčkách objevuje pravidelně. Patří také k nejvlivnějším europoslancům v rámci celého 705členného Evropského parlamentu. Nedávno ji např. analýza bruselského think-tanku EUmatrix.eu zařadila do žebříčku 100 nejvlivnějších politiků v Evropském parlamentu na 80. příčku. Z celkového počtu 21 českých europoslanců se v nejnovějším vydání tohoto žebříčku zvládlo umístit pouze pět českých zástupců a zástupkyň.


Další příspěvky

Kontakt