Aktuality 01. 12. 2020

“Evropský Oscar” pro českou europoslankyni za přínos k jednotnému digitálnímu trhu

“Evropský Oscar” pro českou europoslankyni za přínos k jednotnému digitálnímu trhu

Česká europoslankyně Martina Dlabajová získala prestižní MEP Award určenou pro nejlepší poslance Evropského parlamentu. „Evropského Oscara“ si z dnešního slavnostního večera, který probíhal online, odnesla za vítězství v kategorii „Jednotný digitální trh“. Vítězkou v jiné kategorii se stala další česká europoslankyně Dita Charanzová. Ceny MEP Awards každoročně uděluje bruselský The Parliament Magazine.

„Mám obrovskou radost a beru to jako nesmírnou poctu. Je to ocenění mé dosavadní práce v Evropském parlamentu, kde se dlouhodobě věnuji například problematice podnikání v digitální éře. Aktuálně také řešíme úlohu digitální transformace při oživení po krizi způsobené onemocněním COVID-19. Je to zároveň motivace, abych ve své práci pokračovala dál,“ uvedla europoslankyně Martina Dlabajová. „Velká gratulace patří také mé kolegyni Ditě Charanzové, která byla dnes rovněž oceněna. Je to obrovský úspěch pro celou Českou republiku,“ dodala poslankyně.

Letošní MEP Awards se rozdávaly v celkem 16 kategoriích. Martina Dlabajová si cenu odnesla v kategorii Jednotný digitální trh, a to za přínos v oblasti digitalizace a jejího dopadu na trh práce v EU. Evropský parlament přijal už v roce 2015 její zprávu, ve které zdůrazňovala nutnost lépe propojovat dovednosti, včetně digitálních, s požadavky trhu práce. V novém mandátu je Martina Dlabajová koordinátorkou Výboru pro průmysl, vědu a energetiku (ITRE), kde se věnuje například digitalizaci malých a středních firem, průmyslové strategii EU nebo rozvoji digitální ekonomiky obecně. Výbor přijímá pozice ke všem zásadním otázkám, které mají dopad na jednotný digitální trh.

Martina Dlabajová získala cenu MEP Award již v roce 2015, a to za přínos v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí. Stala se tak v této soutěži historicky prvním oceněným českým politikem.


Kontakt