Aktuality 17. 09. 2020

Europoslankyně Dlabajová se stala kmotrou kreativníhu hubu KUMST

Europoslankyně Dlabajová se stala kmotrou kreativníhu hubu KUMST

Po dvou letech intenzívních příprav vyrostlo přímo v srdci Brna místo, které bude vytvářet zázemí podnikatelům z kreativního odvětví. Kreativní hub KUMST se nachází v ulici Údolní v bývalých prostorách FaVU Vysokého učení technického a jeho slavnostní křest proběhl 17. září 2020. Roli jeho kmotry přijala česká poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.

Být kreativní také znamená být odvážný. Českým kreativcům odvaha rozhodně nechybí, a přeji jim proto, aby se jim v KUMSTu dařilo a nacházeli v něm co nejvíce inspirace pro svou tvorbu,“ řekla europoslankyně Martina Dlabajová, která se stala hrdou kmotrou hubu. Slavnostní křest probíhal u příležitosti již pátého ročníku festivalu Brno Design Days (17.-20. září 2020).

Kreativní hub KUMST se nachází v centru Brna, a je proto snadno dostupný. Sídlit v něm budou kreativci z řad architektů, designérů, módních návrhářů, ale také tvůrců v oblasti kreativní reklamy či jiných oborů, které se opírají o lidský talent a dovednosti. Postupně rekonstruovaná funkcionalistická budova jim nabídne ateliéry, přednáškový sál nebo společné prostory.

Podobných míst kreativního myšlení potřebujeme v Česku více. Kreativní průmysly jako takové představují důležitou oporu naší ekonomiky, a je proto nutné je maximálně podpořit a také o nich více mluvit,“ dodává k tomu Martina Dlabajová.

Spolu s ní se role kmotrů nového brněnského kreativního hubu ujal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Vitula, náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný, rektor Vysokého učení technického v Brně Petr Štěpánek a ředitel Jihomoravského inovačního (JIC) centra Petr Chládek.

Kreativní hub KUMST spolufinancuje statutární město Brno a Jihomoravský kraj, hlavním partnerem je Vysoké učení technické v Brně a vše probíhá pod hlavičkou JIC. Centrum by se kreativcům mělo otevřít letos na podzim.

Photo credit: Jan Prokopius


Další příspěvky

Kontakt