Aktuality 06. 05. 2023

Týden plný inspirace: ZLIN DESIGN WEEK s podporou Martiny Dlabajové

Týden plný inspirace: ZLIN DESIGN WEEK s podporou Martiny Dlabajové

Ve Zlíně se na začátku května konal již 14. ročník festivalu ZLIN DESIGN WEEK, který je úzce spjatý s Univerzitou Tomáše Bati a patří mezi významné události české designové scény. Během celého týdne festival nabídl to nejlepší z lokálního designu a přinesl výstavy, módní přehlídky, diskuse, workshopy, kreativní dílny a party. Hlavní částí programu byla odborná konference, na níž se setkali přední experti z mezinárodního prostředí. Významným završením festivalu bylo slavnostní předávání hlavní ceny soutěže Best in Design, které se zhostili europoslankyně Martina Dlabajová a hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Hlavním záměrem celého festivalu je podpora mladých designérů v jejich tvorbě a rozvoji, a proto ZLIN DESIGN WEEK pořádá také mezinárodní soutěž Best in Design. Soutěže se zúčastnilo 367 mladých designérů z celého světa, kteří se utkali ve čtyřech různých kategoriích. Podpora mladých lidí, inovací a kreativity jsou oblasti, jimž se Martina Dlabajová věnuje i ve své práci v Evropském parlamentu.

Česká europoslankyně byla pořadateli festivalu pozvána k předání hlavní ceny soutěže Best in Design v rámci všech kategorií. Slavnostní předávání se uskutečnilo v sobotu 6. května v Městském divadle ve Zlíně. Odborná porota vybrala za absolutní vítězku polskou designérku Zuzannu Wójcik s jejím dílem Touch the Textile.

„Jsem nesmírně hrdá na všechny, kdo se do soutěže přihlásili,“ uvedla Martina Dlabajová. „Je ohromující vidět, kolik nápadů a vizí mladí lidé mají,“ dodala.

ZLIN DESIGN WEEK se za svou existenci stal jedním z nejuznávanějších designových festivalů v České republice. Martina Dlabajová rovněž ocenila vizuální stránku festivalu, která byla neobyčejně promyšlená a stylová. „Málokdy jsem viděla tak precizní grafiku a styl, a to nejen v naší zemi, ale i v Evropě. Tento přístup mě opravdu zaujal. Podpora kreativity a designu má smysl a představuje investici do naší budoucnosti!" prohlásila europoslankyně.

Více o festivalu se dozvíte tady:

Foto: Petra Karamanová


Kontakt