Aktuality 01. 02. 2023

Těš se, Berlíne, jedeme si pro medaile!

Těš se, Berlíne, jedeme si pro medaile!

It‘s nice to be special. Toto heslo mě provází již osm let, od doby, co jsem v Evropském parlamentu. Patří speciálním olympionikům... Předtím jsem o nich neměla ani ponětí. A teď si už svůj svět bez nich nedovedu představit. Zkuste je se mnou více poznat. Nebudete litovat.

V jejich světě je pevně zakotvený pohyb, pravidelně sportují a jsou v tom opravdu dobří. A nemají to lehké, jejich hranice a limity jsou omezené jejich postižením. Ve 170 zemích světa působí hnutí speciálních olympiád, která si kladou si za cíl podporovat mentálně postižené sportovce, jejich sportovní aktivity a poskytovat jim zázemí. Přála bych vám vidět, jak rozkvetou a rozzáří se, když dají branku, střelí gól, získají bod, zlepší si čas nebo doskočí dál. Proto všechno je podporuji a fandím jim.

Teď mají před sebou velký cíl: letní Světové hry speciálních olympiád v Berlíně, které se poprvé ve své historii konají v Evropě. Z České republiky se na tyto hry kvalifikovalo více než 80 sportovců a jejich sjednocených sportovních partnerů a trenérů. V červnu tohoto roku se utkají ve velké konkurenci více než tisícovky sportovců z celého světa.

Bylo mi ctí je osobně podpořit již na několika světových hrách a chystám se i letos. Proto jsem také za sportovci přijela v minulém víkendu do sportovního centra do Benešova, kde se konalo jejich společné soustředění. Všichni jsou pozitivně naladění a těší se. Dostali ode mě i malý dárek, talisman, který jim věřím přinese i to potřebné štěstí. Těš se, Berlíne, jedeme si pro medaile!

Pokud byste chtěli i VY podpořit sportovce ve svém regionu nebo se jen dozvědět více, navštívit nějakou sportovní akci, neváhejte se na mě obrátit.

Protože… it‘s nice to be SPECIAL.

Martina Dlabajová

Webové stránky Českého hnutí speciálních olympiád

Webové stránky Letních světových her SOH v Berlíně


Další příspěvky

Kontakt