Aktuality 04. 07. 2023

Podnikatelé nahlížejí do Evropského parlamentu díky programu Martiny Dlabajové

Podnikatelé nahlížejí do Evropského parlamentu díky programu Martiny Dlabajové

Europoslankyně Martina Dlabajová spustila inovativní projekt s názvem „MEP & Entrepreneur Pairing“, který nabízí podnikatelům jedinečnou příležitost získat přístup do jedné z klíčových institucí Evropské unie, Evropského parlamentu. Cílem této iniciativy je umožnit výměnu rolí mezi podnikateli a politiky. Martina Dlabajová věří, že tato výměna rolí povede k lepšímu vzájemnému porozumění a hlubšímu pochopení jejich práce.

„MEP & Entrepreneur Pairing“ umožňuje podnikatelům prožít den v kůži politika a pochopit konkrétní výhody, které politická práce může přinést. „Politici mají zároveň možnost seznámit se zblízka s podnikatelskou realitou a lépe porozumět výzvám, kterým podnikatelé čelí. Tato vzájemná výměna zkušeností a znalostí přispívá k lepší komunikaci mezi oběma stranami,“ vysvětluje europoslankyně.

Martina Dlabajová v rámci projektu přivítala ve své kanceláři v Bruselu již dvě české podnikatelky, které ji po dobu několika dnů stínovaly. První z nich byla Aneta Martinek, jedna ze zakladatelek a COO vzdělávací platformy #HolkyzMarketingu, která podporuje ženy, aby dosáhly lepšího postavení na pracovním trhu. Druhou podnikatelkou, která přijela do Bruselu, byla Jitka Balážová, provozovatelka knihařské dílny ve Zlíně.

Cenné poznatky přinesla zkušenost se vzájemným stínováním i Martině Dlabajové. „Politici musí udržovat kontakt s realitou a nemohou se uzavřít ve svých vlastních bublinách, pokud skutečně chtějí pomáhat lidem a firmám,“ vysvětlila Martina Dlabajová, která absolvovala několik dní v patách podnikatelce Anetě Martinek. Na stínování Jitky Balážové v jejím knihařství se teprve chystá.

Česká europoslankyně plánuje program rozšířit, a umožnit tak více podnikatelům a politikům vstoupit do světa druhé strany. „Věřím, že tak pomůžeme odstranit předsudky a nedostatek informací a přispějeme k lepšímu porozumění a spolupráci mezi podnikateli a politiky v celé Evropské unii,“ dodala.

Program vznikl ve spolupráci s politickou skupinou Renew Europe.


Další příspěvky

Kontakt