Aktuality 15. 02. 2023

Martina Dlabajová ve Štrasburku: Jsem hrdá na naše podnikatele

Martina Dlabajová ve Štrasburku: Jsem hrdá na naše podnikatele

Evropské podniky potřebují okamžitý a jednoduchý přístup k financím, rychlé schvalovací procesy, dovednosti, inovace, globální obchodní příležitosti, skutečné investice a zjednodušení. Tak by měla podle europoslankyně Martiny Dlabajové reagovat EU, aby podpořila evropskou ekonomiku, jejíž konkurenceschopnost ohrožují velké státní subvence nabízené firmám především Spojenými státy americkými a Čínou.

„Vše z toho je na stole. Pojďme do toho, pomoc je žádaná, ale musí být cílená, přiměřená a hlavně dočasná. Vyvarujme se však u toho kroků, které budou svádět k protekcionismu, rozdrolí pracně vytvářený vnitřní trh a přinesou jen další zátěž pro naše podniky, hlavně pro ty malé a střední,“ uvedla během svého vystoupení na plenárním zasedání Evropského parlamentu europoslankyně Martina Dlabajová. „Společný trh musí zůstat fér, musí zaručit rovné podmínky pro všechny hráče a musí být stabilní a čitelný,“ dodala.

Debata na plenárním zasedání ve Štrasburku se týkala tzv. Průmyslového plánu Zelené dohody pro Evropu (A Green Deal Industrial Plan for the Net-Zero Age), kterou představila Evropská komise 1. února. Cílem plánu je posílit konkurenceschopnost evropského průmyslu a zároveň podpořit jeho rychlý přechod ke klimatické neutralitě.

Celé vystoupení české poslankyně Evropského parlamentu během plenární debaty:

Více informací k Průmyslovému plánu Zelené dohody pro Evropu najdete ZDE.


Další příspěvky

Kontakt