Aktuality 22. 01. 2023

Martina Dlabajová představila plán EU na digitalizaci do roku 2030 v Lisabonu

Martina Dlabajová představila plán EU na digitalizaci do roku 2030 v Lisabonu

Poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová se zúčastnila konference na téma Datová ekonomika v Evropské unii v Lisabonu. Na pozvání portugalské Academia de Engenharia představila místní komunitě inženýrů jednu z nejdůležitějších současných iniciativ v EU „Cestu k digitální dekádě 2030“, za jejíž vyjednávání byla v Evropském parlamentu zodpovědná.

„Pod digitální dekádou si můžeme představit spoustu věcí, ale především ji můžeme považovat za příležitost. Je proto jen na nás všech, abychom ji učinili úspěšnou,“ vyzvala Martina Dlabajová během svého vystoupení na konferenci. Zároveň vysvětlila, jaké konkrétní cíle byly v rámci plánu digitalizace Evropy do roku 2030 stanoveny a jaké to bude mít dopady na občany a podniky.

Europoslankyně rovněž vyzdvihla důležitost spolupráce v oblasti digitálních technologií. Vyzvala ke sdílení příkladů dobré praxe napříč EU a zmínila také možnosti spolupráce na mezinárodních projektech. „Mezinárodní projekty, do kterých se může zapojit více zemí, jsou skvělé pro ty členské státy, které samy nezvládnou vypracovat vlastní velké projekty,“ řekla Martina Dlabajová a svým vystoupením na lisabonské konferenci otevřela dveře pro potenciální spolupráci Portugalska a České republiky.

Finální text politického programu Cesta k digitální dekádě 2030 byl přijat na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku v listopadu loňského roku. Záznam vystoupení Martiny Dlabajové k Digitální dekádě můžete zhlédnout zde.


Další příspěvky

Kontakt