Aktuality 15. 06. 2023

Karlovarský BYZNYS MIXER: Martina Dlabajová na největší konferenci o podnikání a inovacích v Karlovarském kraji

Karlovarský BYZNYS MIXER: Martina Dlabajová na největší konferenci o podnikání a inovacích v Karlovarském kraji

Druhý ročník Karlovarského BYZNYS MIXERu, největší konference o podnikání, startupech a inovacích v Karlovarském kraji, přilákal téměř 200 účastníků z různých oborů. Tato prestižní akce, která si klade za cíl inspirovat, motivovat a propojovat podnikatele a startupisty, se stala důležitou platformou pro prezentaci úspěšných projektů a sdílení odborných znalostí. Proběhla ve čtvrtek 15. června v Karlových Varech a jedním z významných řečníků byla česká poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.

Martina Dlabajová během své přednášky zdůraznila, že kreativní průmysly mají obrovský potenciál pro ekonomický růst a tvorbu pracovních míst. Zároveň poukázala na skutečnost, že tato odvětví jsou často nedoceněna a pro svůj rozvoj potřebují lepší podmínky a infrastrukturu.

„Kreativita je hnací silou inovací a podnikání. Podpora kreativních průmyslů je klíčová pro budoucí ekonomický rozvoj a konkurenceschopnost Evropy“ uvedla. „Česká republika a Karlovarský kraj mají velký potenciál v oblasti kreativity a inovací. Je důležité, aby se těmto oblastem dostalo správné podpory a aby se vytvořily příznivé podmínky pro růst a úspěch kreativních podnikatelů a startupů,“ dodala.

Během již druhého ročníku Karlovarského BYZNYS MIXERu byly také představeny nejúspěšnější projekty programu OVACE. Jejich autoři soutěžili o finanční i jiné hodnotné ceny. První místo získala Andrea Holzknechtová a její značka Amelia E..

Program OVACE pro začínající podnikatele, který byl v září 2022 na Evropském summitu pro kulturní a kreativní odvětví zařazen mezi deset nejinspirativnějších projektů transformujících Českou republiku, organizuje Inovační centrum INION. Členem poroty byla také europoslankyně Martina Dlabajová.

Více o Karlovarském BYZNYS MIXERu ZDE.


Kontakt