Aktuality 10. 04. 2019

Hospodářská komora ČR ocenila práci Martiny Dlabajové

Hospodářská komora ČR ocenila práci Martiny Dlabajové

Europoslankyně Martina Dlabajová dnes v Evropském parlamentu v Bruselu převzala z rukou prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého ocenění za dlouhodobou podporu podnikatelského prostředí a rozvoj Hospodářské komory.

„Dnešního ocenění si velmi vážím! Pochvalu beru jako vysvědčení mé práce. Vytváření pracovních míst a podpora českých firem v Evropě pro mne vždy představovala velkou prioritu,“ uvedla M. Dlabajová, která byla v letech 2012-2014 předsedkyní Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.

Martina Dlabajová dlouhodobě podporuje český byznys a průmysl a pravidelně organizuje mise českých podnikatelů do Bruselu. Doposud proběhly čtyři úspěšné ročníky zaměřené vždy na aktuální témata, jako např. doprava a logistika, smart cities nebo umělá inteligence.

M. Dlabajová je v Evropském parlamentu místopředsedkyní meziskupiny pro Malé a střední podniky a také podle nedávného hodnocení Evropské asociace obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRESS patří mezi europoslance, kteří při svém hlasování nejaktivněji podporují podnikání a tvorbu pracovních míst.

Merkurova medaile Hospodářské komory ČR byla zavedena v roce 2013 u příležitosti 20. výročí jejího založení HK ČR a je udělována osobnostem, podnikatelům, institucím a organizacím včetně měst a obcí, které přispěly k podpoře podnikání a činnosti HK ČR. Ocenění má formu čestné medaile, která nese jméno římského boha obchodu Merkura. Ten je symbolem komorového hnutí a většina komor na světě včetně HK ČR jej používá ve svém znaku.


Další příspěvky

Kontakt