Aktuality 27. 05. 2022

Europoslankyně přivezla delegaci italské komory na jednání se zlínskými firmami

Europoslankyně přivezla delegaci italské komory na jednání se zlínskými firmami

Předsedu Italsko-české obchodní a průmyslové komory (CAMIC) Danila Manghiho, tajemníka komory CAMIC Mattea Marianiho a českou europoslankyni Martinu Dlabajovou přivítala ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Iveta Táborská.

Delegace CAMIC představila v úvodu jednání aktivity komory a nastínila možnosti budoucí spolupráce. Ta může podle zástupců KHK ZK spočívat například v návštěvě vybraného veletrhu v Itálii, B2B s italskými partnery nebo navázaní kontaktů na úrovni regionálních obchodních komor.

Aktivity a projekty Krajské hospodářské komory Zlínského kraje představila Bohdana Lavrovičová z centra pro mezinárodní spolupráci. Setkání se zúčastnili také zástupci dvou společností, s nimiž KHK ZK aktivně spolupracuje. Za Lázně Luhačovice a.s. vystoupil s prezentací Dalibor Chrastina, marketingový manažer, kliniku reprodukční medicíny IVF Zlín Czech Republic představil ředitel David Rumpík společně s koordinátorkou pro italské pacienty Janou Točevou.

Jednání italské delegace se zástupci KHK ZK iniciovala česká poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová, která dlouhodobě podporuje spolupráci mezi českými a italskými firmami. V roce 2019 převzala za tuto činnost Zlatý odznak, který tradičně uděluje komora CAMIC. O dva roky později ji za mimořádný přínos česko-italským vztahům udělil prestižní titul "Rytířka řádu italské hvězdy" (Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia) italský prezident Sergio Mattarella.

Martina Dlabajová byla v letech 2012-2014 předsedkyní Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.


Další příspěvky

Kontakt