Aktuality 20. 03. 2018

Europoslankyně Martina Dlabajová ve hře o evropského Oscara již podruhé

Europoslankyně Martina Dlabajová ve hře o evropského Oscara již podruhé

BRUSEL – I během letošního ročníku udílení cen MEP Awards pro nejlepší poslance Evropského parlamentu slaví Česká republika velký úspěch. Do kategorie v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí byla letos již podruhé za svůj mandát nominovaná poslankyně Martina Dlabajová (ANO/ALDE), což se doposud žádnému z českých europoslanců nepodařilo. Prvního „evropského Oscara“ obdržela už v roce 2015 a stala se v této soutěži historicky prvním oceněným českým politikem.

„Boj s nezaměstnanostní mladých a podpora mladých talentovaných Evropanů, kteří se nebojí jít za svým snem, byli vždy největší prioritou mé práce v Evropském parlamentu. Velmi si této nominace vážím. Vedle úspěšných příběhů našich stážistů je to další důkaz toho, že má moje práce smysl,“ řekla Martina Dlabajová k nominaci v soutěži, jejímž hlavním organizátorem je The Parliament Magazine.

Respekt mezi kolegy europoslanci a dalšími členy poroty, kteří o cenách rozhodují v interním hlasování, si získala zejména díky své práci ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci a vlastnímu projektu motivačních stáží PročByNe?

Projekt navazuje na její práci v Evropském parlamentu a řadu jejích dalších aktivit v oblasti podpory podnikání, řemesel a moderního trhu práce v Evropě. Od roku 2015 projekt nabízí zajímavé pracovní zkušenosti pro studenty a mladé lidi ve věku od 18 do 25 let. Dvoutýdenní exkluzivní stáže u podnikatelů, manažerů, ministrů, diplomatů i mistrů řemesla si kladou za cíl podpořit u mladých lidí jejich motivaci k profesnímu růstu a otevřít jim nové obzory.

„V rychle se měnícím světě plném informací, technických vymožeností, snadného cestování a zábavy zůstává málo toho, co nás ještě dokáže zaujmout a inspirovat. Jednou z mála výjimek je podle mého názoru zajímavý lidský příběh. A právě příběh, který u nás začíná, ale nekončí, je podstatou projektu PročByNe?,“ popisuje hlavní přínos svého projektu europoslankyně.

Za tři roky existence prošlo stážemi přes 60 mladých lidí, kteří se dále setkávají a vyměňují si zkušenosti. Platforma PročByNe? se rozšířila z České republiky i do jiných evropských zemí a institucí. Nově bude nabízet motivační stáže i starším a zkušeným zájemcům bez omezení věku.


Další příspěvky

Kontakt