Aktuality 12. 12. 2019

Europoslankyně Dlabajová získala ocenění za rozvoj vztahů mezi ČR a Itálií

Europoslankyně Dlabajová získala ocenění za rozvoj vztahů mezi ČR a Itálií

Česká europoslankyně Martina Dlabajová (nezávislá za ANO) převzala v prostorách Paláce Žofín prestižní Zlatý odznak za rok 2019, který tradičně uděluje Italsko-česká obchodní a průmyslová komora (Camic). Martina Dlabajová získala Zlatý odznak „za přínos k rozvoji ekonomických a podnikatelských vztahů mezi Českou republikou a Itálií a za přátelství a stálou vstřícnost projevenou Italsko-české komoře a jejím členům ve své roli europoslankyně a místopředsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu.“

Ocenění bylo Martině Dlabalové uděleno na slavnostním Vánočním Galavečeru, který se uskutečnil 11. prosince 2019, za přítomnosti více než 400 hostů z řad zástupců institucí, členských podniků a partnerů Italsko-české obchodní a průmyslové komory.

„Zlatého odznaku za rozvoj česko-italských vztahů si nesmírně vážím. Jako poslankyně Evropského parlamentu si uvědomuji, jak moc je v Evropě důležité vzájemné porozumění mezi jednotlivými zeměmi. Budu proto i nadále ze všech sil pracovat na tom, aby se vztahy mezi Itálii a ČR upevňovaly a přátelství mezi nimi sílilo,“ uvedla europoslankyně po převzetí ocenění.

„Je symbolické, že jsem Zlatý odznak získala právě nyní. Letos jsme si připomněli 30 let od sametové revoluce, díky níž jsme znovu získali ztracenou svobodu. Vzpomínám si, jak jsem si právě v tento moment poprvé uvědomila, že pádem Železné opony se nám otevřely dveře do Evropy. O pár let později díky tomu mé kroky zamířily právě do Itálie,“ pokračovala M. Dlabajová.

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora (Camic) působí v České republice od roku 2001 a je druhou největší zahraniční komorou v ČR. Podporuje ekonomické a obchodní vztahy mezi Itálií a ČR. Základem její činnosti je propagace a pomoc a podpora vlastním členům a podnikům působícím mezi Itálií a Českou republikou. Zvláštní pozornost Komora věnuje italským firmám, které mají zájem o vstup na český trh. Camic má dnes 425 členů z různých oborů.

Foto credit: Studio Adam-Costey


Další příspěvky

Kontakt