Aktuality 12. 02. 2020

Europoslankyně Dlabajová získala nominaci na „evropského Oscara“

Europoslankyně Dlabajová získala nominaci na „evropského Oscara“

Česká europoslankyně Martina Dlabajová se dostala do úzkého finále prestižních MEP Awards pro nejlepší poslance Evropského parlamentu, které každoročně uděluje bruselský The Parliament Magazine. Letos se soutěží v celkem 16 kategoriích.

„Je to obrovská pocta. Nominace si vážím a beru ji jako ocenění své dosavadní práce v Evropském parlamentu a také jako motivaci pro další roky v parlamentních lavicích,“ uvedla europoslankyně Martina Dlabajová.

Martina Dlabajová se dostala do užšího výběru v kategorii Jednotný digitální trh, a to za přínos v oblasti digitalizace a jejího dopadu na trh práce v EU. Evropský parlament přijal už v roce 2015 její zprávu, ve které zdůrazňovala nutnost lépe propojovat dovednosti, včetně digitálních, s požadavky trhu práce. V novém mandátu je Martina Dlabajová koordinátorkou Výboru pro průmysl, vědu a energetiku (ITRE), kde se věnuje například problematice umělé inteligence. Výbor bude v příštích letech přijímat pozice ke všem zásadním otázkám, které budou mít dopad na jednotný digitální trh.

Martina Dlabajová získala cenu MEP Awards již v roce 2015, a to za přínos v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí. Stala se tak v této soutěži historicky prvním oceněným českým politikem.


Další příspěvky

Kontakt