Aktuality 02. 07. 2023

Čeští sportovci zazářili! Z Berlína si přivezli 26 medailí

Čeští sportovci zazářili! Z Berlína si přivezli 26 medailí

Je to jen pár dní, co se česká výprava sportovců Českého hnutí speciálních olympiád vrátila s úspěchem domů. Na letošních Světových letní hrách speciálních olympiád, které se konaly v Berlíně, si sportovci s mentálním postižením odvezli 26 cenných kovů. Patronka Českého hnutí speciálních olympiád, europoslankyně Martina Dlabajová, přijela osobně sportovce podpořit.

„Vždy mě naprosto fascinují výkony sportovců, kteří se musí skrze své postižení poprat s velkým množstvím překážek, ale vždy to dokáží svým úsilím a pílí překonat a předvádějí neskutečné výkony,“ řekla europoslankyně, která měla příležitost pogratulovat první české sportovkyni, gymnastce Marušce, k zisku vůbec prvního českého cenného kovu na těchto hrách. „Jsem na všechny moc pyšná,“ dodala Martina Dlabajová.

V letošním roce se v Berlíně konaly již XVI. Světové speciální olympijské hry, kterých se zúčastnilo celkem 7 000 sportovců z celého světa. Ti soutěžili ve 26 sportovních disciplínách. Devět dní plných emocí podpořilo na 20 tisíc dobrovolníků z celého světa, kteří pomáhali sportovcům, trenérům, rodinám i dalším fanouškům.

Česká výprava byla složená z 89 sportovců a trenérů, kteří dohromady získali 26 medailí. Nejúspěšnější českou sportovkyní se stala Zuzka, která si přivezla dvě zlaté medaile z cyklistických disciplín na 2 km a 5 km. Cenné kovy získali také plavci, stolní tenisté, atleti, gymnastky a týmy volejbalu a sjednocené kopané.

Srdečně gratulujeme všem a přejeme mnoho síly a odhodlání do dalších soutěží!

Více informací o Světových letních hrách v Berlíně a Českém hnutí speciálních olympiád:

Foto: Veronika Koníčková

#UnbeatableTogether


Další příspěvky

Kontakt