Aktuality 24. 11. 2019

České talenty a kreativitu musíme podporovat. Doma I v Bruselu

České talenty a kreativitu musíme podporovat. Doma I v Bruselu

Kreativní průmysly jsou odvětví, která sázejí na individuální tvořivost a lidský talent. Už dnes představují důležitý hnací motor evropské ekonomiky, když přispívají více než 550 miliardami eur k HDP EU a vytvářejí více než 8 milionů pracovních míst. „Jsem přesvědčená, že význam tohoto odvětví do budoucna ještě vzroste,“ zdůraznila česká europoslankyně Martina Dlabajová, která v listopadu přivítala v Evropském parlamentu delegaci českých podnikatelů působících v herním průmyslu.

Špičkoví tvůrci počítačových her se zúčastnili odborného programu v Evropském parlamentu, který vznikl ve spolupráci s Českou podnikatelskou reprezentací v Bruselu CEBRE. Se zástupci institucí EU tak mohli diskutovat o budoucnosti tohoto důležitého odvětví – zejména o jeho financování a regulaci.

Podnikání bez překážek

Pro pokračující rozvoj kreativních průmyslů, kam kromě vývojářů her patří také například designéři, architekti nebo filmaři, je klíčové, abychom v Evropě vytvořili přívětivé podnikatelské prostředí bez zbytečné administrativní zátěže a překážek, které tomu brání,” uvedla M. Dlabajová. Česká europoslankyně byla v minulém volebním období místopředsedkyní parlamentní meziskupiny pro kreativní průmysly a tuto inciativu chce podporovat i nadále.

Delegace českých firem se dále zúčastnila belgického festivalu Meet & Build, který probíhal v belgickém městě Charleroi a který se zaměřoval na současný herní průmysl. Díky iniciativě Českého centra v Bruselu se čestným hostem letošního ročníku stala Česká republika. „Tento festival je skvělým místem, kde se mohou setkat odborníci v oboru s fanoušky počítačových her,“ řekla k tomu europoslankyně Dlabajová, která festival rovněž navštívila.


Další příspěvky

Kontakt