Aktuality 19. 10. 2022

Česká europoslankyně přivezla výstavu o Cyrilometodějské stezce do Štrasburku

Česká europoslankyně přivezla výstavu o Cyrilometodějské stezce do Štrasburku

Poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová, Zlínský kraj a Centrála cestovního ruchu Východní Moravy uspořádala v prostorách Evropského parlamentu ve Štrasburku výstavu přibližující první kulturní stezku uznanou Radou Evropy, která se zaměřuje na slovanské kulturní dědictví - Evropskou kulturní stezku sv. Cyrila a Metoděje.

Slavnostního zahájení výstavy v prostorách Evropského parlamentu se zúčastnila delegace ze Zlína, kterou do Štrasburku pozvala česká europoslankyně Martina Dlabajová. Pozvání přijal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, náměstek hejtmana Lubomír Traub, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová a manažer Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje Martin Peterka.

Výstavu si přišla prohlédnout řada europoslanců z evropských zemí, které mají k odkazu světců Cyrila a Metoděje stejně blízko jako Češi. Mezi hosty byl také stálý představitel České republiky při Radě Evropy Pavel Válek nebo místopředsedkyně Výboru správní rady EPA Evropského institutu kulturních stezek Maria Lioulia.

Vernisáž této výstavy byla rovněž jedinečnou příležitostí k diskusi o kulturních a vzdělávacích aktivitách, které se pod záštitou Cyrilometodějské stezky konají. Dále o tom, že tato stezka je velkou příležitostí pro mezinárodní kulturní turismus nebo o možnostech zapojení se a další expanze této stezky. 


Další příspěvky

Kontakt