Aktuality 07. 03. 2023

Europoslankyně podpořila studenty zlínského gymnázia v mezinárodním projektu

Europoslankyně podpořila studenty zlínského gymnázia v mezinárodním projektu

Studenti Gymnázia Lesní Čtvrť ve Zlíně připravují letošní ročník konference projektu Global Classroom - Czech Republic, do kterého se zapojilo osm zemí světa. Tématem studentských diskusí, kde půjde o výměnu názorů a zkušeností, bude „Mír začíná u nás“ (Peace begins with us). Poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová projekt Global Classroom podporuje dlouhodobě a studenty zlínského gymnázia přijela povzbudit i tentokrát. Konference proběhne na konci března.

Europoslankyně Martina Dlabajová navštívila studenty zlínského Gymnázia Lesní Čtvrť koncem minulého týdne. „Škola s letitou tradicí, která díky svému umístění na kopci vyčnívá nad městem, mě přivítala jako vždy s otevřenou náručí. Už mnoho let uběhlo od doby, kdy jsem tady maturovala, ale některé mé kantory a bývalé studenty, kteří tu dnes vyučují, na chodbách potkávám dodnes,“ uvedla po setkání se studenty Martina Dlabajová.

Studenti zlínského gymnázia se pravidelně aktivně zapojují do projektu Global Classroom a ani letošní rok není výjimkou. Jak již název napovídá, jedná se o mezinárodní projekt zaměřující se na výměnu zkušeností, názorů a příležitostí setkat s dalšími mladými lidmi z celého světa. Jeho součástí jsou kromě České republiky také studenti z Velké Británie (Shetlandské ostrovy), Německa, Švédska, Španělska, Jihoafrické republiky, USA a Austrálie. Ti se každoročně potkají v jedné z účastnických zemí.

Tento rok se vzhledem k událostem ve světě studenti setkají online, ale o to preciznější musí být jejich příprava. „I proto jsem je přijela osobně podpořit a povzbudit, a jsem ráda, že mě tak vřele přivítali. Hned jsme se pustili do debatování,“ dodala europoslankyně. „Projekt Global Classroom podporuji dlouhodobě, a tak se každý rok setkám s novými studenty. Všichni jsou úžasní a držím jim palce!“

Akce proběhne od 23. do 26. března 2023.


Další příspěvky

Kontakt